Jednou z úloh, ktoré plnia Vzdušné sily OS SR je aj letecká preprava ústavných činiteľov. Pripravenosť na plnenie tejto úlohy preukázali v ostatných dňoch posádky z vrtuľníkového krídla Prešov s vrtuľníkmi UH-60M a posádka lietadla L-410 z dopravného krídla Kuchyňa pri zabezpečovaní leteckej prepravy v prospech hlavného veliteľa OS SR – prezidenta SR Andreja Kisku a ministra obrany SR Petra Gajdoša počas ich protokolárnych a pracovných aktivít na území SR.

Možnosť posúdiť profesionalitu pilotov vzdušných síl mal prezident SR spolu so svojimi významnými hosťami – prezidentmi krajín V4 počas ich preletu nad regiónom Vysokých Tatier vo vrtuľníkoch UH-60M, ktorý sa uskutočnil 11.10.2018 v rámci programu dvojdňového samitu prezidentov krajín V4 na Štrbskom Plese.

Ďalšou úlohou pre letcov z Kuchyne a Prešova na deň 15.10.2018 bola preprava ministra obrany SR lietadlom L-410 z letiska Kuchyňa do Prešova a následne vrtuľníkom UH-60M do výcvikového priestoru Kamenica nad Cirochou vo východnej časti Slovenska. Po pristátí vo výcvikovom priestore sa minister pripojil k delegácii prezidenta SR, kde sa potom spoločne v rámci svojho pracovného programu oboznámili s prebiehajúcim výcvikom tankovej roty 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov.

Pri plnení týchto úloh príslušníci VzS OS SR aj vďaka novej leteckej technike opäť preukázali svoju vysokú pripravenosť, flexibilitu a schopnosti realizovať bezpečnú leteckú prepravu našich aj zahraničných najvyšších štátnych predstaviteľov.